fbpx

סל קניות

לא נמצאו מוצרים בעגלת הקניות.
חן בר-שי

חן בר-שי

יזמית, מנהלת ומייסדת הקהילה

״לא טוב היות האדם לבדו״

כבר בספר בראשית נאמר המשפט הנ"ל. אמנם המשפט הפך כבר מזמן לקלישאה מוכרת, אך יש לכך סיבה. קהילות מהוות חלק מהותי מצורת הקיום האנושית מאז ומעולם. כבנות אדם, קיים בנו צורך אנושי קדום ובסיסי להשתייך לקבוצת א.נשים בעלי מטרות דומות לשלנו. ההשתייכות לקהילה מסויימת מספקת לנו תחושת משמעות ומהווה חלק מהזהות העצמית שלנו.
הצורך להשתייך לקהילה קיים עוד מימים פרה-היסטוריים, בהם צורת החיים הקהילתית הייתה הכרחית להשרדות המין האנושי. בספרים ״מעגל האבנים״ ו״ארץ האם הגדולה״ מתואר איך בזמן שהגברים יצאו לצוד, הנשים היו מתאספות מסביב למדורה. הן גידלו את ילדיהן יחד תוך חיבור אחת לשנייה והתקיימות הדדית. השבט הנשי היה מאופיין באינטימיות, בשותפות, בתמיכה זו בזו ובהעברת ידע דרך שושלת הדורות. אז אמנם מאז הימים האלו התקדמנו קצת, גם בתפיסות התפקיד המגדריות שלנו וגם בטכנולוגיה, אך הצורך בהשתייכות לקהילה נותר חי וקיים.

קהילות אונליין

כיום, האינטרנט מאפשר לנו סוג חדש של קהילתיות שמתרחשת אונליין. נפתח בפנינו עולם שלם בו את יכולה להיות שייכת לכמה קהילות במקביל, כאשר לכל קהילה יש אג׳נדה ודרך התנהלות משלה.  אחת ההגדרות של קהילה היא: קבוצה של בני אדם בעלי עניינים משותפים (אינטרסים או דעות), הפריה הדדית והרגשת שותפות. התפתחות הקהילות הוירטואליות מאפשרת לפרוץ גבולות של מיקום גיאוגרפי ותרבות. לדוגמה, את יכולה למצוא את עצמך חברה בקהילה עם א.נשים מאוסטרליה או הודו, רק כי את חולקת איתם את אותה התשוקה לגינון ביתי או למוזיקה מסגנון מסויים.
תחושת השייכות והביטחון שהשבט הקנה לא.נשים שבתוכו, נוכחים גם בקהילות האונליין העכשוויות, ומביאים לרצון להמשיך את התקשורת גם מחוץ למסך. כך, בחלק גדול מקהילות אלו, החיבור נמשך גם באופן מוחשי ופיזי דרך מפגשים, סדנאות, ופעילויות משותפת של החברים בהן.

עצמאיות מהבטן™

הקהילה עצמאיות מהבטן נולדה בתחילת 2013 מתוך רצון למצוא דרך להפיג את תחושת הבדידות שקיימת בלהיות עוסקת עצמאית. בתור עצמאיות, אנחנו משקיעות זמן רב בניהול העסק וקבלת החלטות משמעותיות לבדינו. אנחנו פוגשות מעט אנשים ביומיום שאיתם אנחנו יכולות להתייעץ, וצריכות לתמרן בין כל תחומי החיים – עסק, משפחה ובית, בנוסף לניהול של העסק עצמו – יצירת מוצרים ושירותים, תמחור, שיווק, נוכחות ברשתות הדיגיטליות, פיתוח עסקי, ניהול חשבונות, כתיבה ועוד. 
פעמים רבות אנחנו נתקעות עם השאלה – איך עושות את זה?! איך לשלב הכל ביחד?! לא תמיד יש לנו את מי לשאול. 
בדיוק בשביל זה נוצרה הקהילה שלנו!

בשנים בהן היא קיימת, קהילת ׳עצמאיות מהבטן׳ שימשה כמרחב המעניק ביטחון ותחושת הדדיות בין חברותיה. היא משרתת כפלטפורמה להתייעצות, לשיח על הקשיים, לשמחה משותפת בהצלחות, לייצור שיתופי פעולה ולהתפתחות עם העסק. זהו מרחב שבו יש מקום לכל מה שקורה אצלך – החל מהבטן (הרגש והאינטואיציה) ועד החיבור לראש (רציונאלית ומקצועית).

הקהילה שלנו מושתתת על חמישה ערכים:

אומץ

הכלל ביזמות הוא לא לבקש רשות, פשוט ללכת אחרי הלב ולקפוץ למים

להיות עוסקת עצמאית דורש אומץ ונחישות – להמשיך בעשייה בכל יום מחדש, להאמין בעצמך ובפעולות שלך, ולהיות מחויבת לעסק שלך. הקהילה רואה בעצמאיות נשים אמיצות ומחזקת את ההחלטה לצאת לעצמאות ואת הבחירה להמשיך ולהתמיד.

מתוך סדרת המגנטים של נשים מעוררות השראה של הקהילה. ציטוט של עדי אלטשולר "הכלל ביזמות הוא לא לבקש רשות, פשוט ללכת אחרי הלב ולקפוץ למים"
מתוך סדרת המגנטים "נשים מעוררות השראה" של הקהילה. ניתן לרכוש את הסדרה

פתיחות

אם את רוצה להיות מקצוענית אמיתית, עשי משהו חיצוני לעצמך

עצמאית היא אישה בעלת יכולת להיפתח לדברים חדשים. גם אם הם נראים מאוד מאתגרים או רחוקים מאיתנו שנות אור, אנחנו נמצאות כל הזמן בלמידה ורצון להשתפר. בקהילה בה מתקיימות מגוון דעות ודרכי פעולה שונות, חשוב לבוא עם ראש פתוח למחשבותיה של כל אחת. 

מקצועיות

תמיד האמנתי שאם אתה עושה את העבודה, התוצאות יגיעו

כדי להיות בעלת עסק עצמאית, עלייך להיות מקצועית ומומחית בתחומך. זוהי דרישת סף לכל עסק. חשוב שתהיה לך הבנה מעמיקה של התחום הרלוונטי, אשר תושג באמצעות למידה והתמדה. ערך המקצועיות יבוא לידי ביטוי במחויבות לפעול על פי אמות מידה מוגדרות מראש, הכוללות תכנון מושכל ומדוקדק, ביצוע מוקפד והפקת לקחים.

נשים בשיחת ייעוץ
Photo by CoWomen on Unsplash

קשיבות

קשיבות מחזקת את היכולת להיות נוכח בהווה, להרגיש חופשי, לקבל פרספקטיבה, להרגיש מחובר, לא להיות שיפוטי, לחוש בזרימת החיים

קשיבות,  הידועה גם בשמות מודעות קשובה או מָיינְדְפוּלְנֶס (מאנגלית: Mindfulness) היא תהליך פסיכולוגי של הבאת תשומת לב מכוונת ובלתי שיפוטית לחוויות המתרחשות בזמן הווה. בתור עצמאיות אנחנו שומעת רעיונות, עצות ומחשבות ממקורות שונים. עלינו לעבד אותם בתוכנו ולהחליט מה הדרך הנכונה בשבילנו. אנחנו קשובות לבטן, ללב ולאינטואיציה שלנו.

הגשמה

לעולם אל תחששי להיות פרג בשדה של נרקיסים

הגשמה היא הנטייה המולדת של האדם לפתח את כל יכולותיו, כישוריו והפוטנציאל הטמון בו, במטרה להיות העצמי הטוב ביותר שטבעו המולד מאפשר לו. המימוש העצמי מתבטא בשמירה על הקיום הפיזי שלנו וגם בצמיחתנו האישית; בעוד שקיום פיזי משותף לכלל בני האדם, הצמיחה האישית הנה ייחודית ומותאמת לשאיפות הדינמיות האישיות של כל אחד ואחת.

אישה באימונית ורודה ומשקפיים צהובותשמחה

עם הצטרפות לקהילה שלנו תצטרפי לשבט נשי עכשווי ותוסס. הקהילה פועלת גם במרחב הוירטואלי וגם בעולם שמחוץ למסך דרך דיונים, הרצאות, שיתופי פעולה,  מפגשים ואופציות מרגשות נוספות שהמרחב הקהילתי מזמן לנו. מחכות לך כאן חברות ותיקות שאת אמנם עדיין לא מכירה, אך ממש כמוך – הן מונעות מתשוקה לעסק שלהן, חוות אתגרים והצלחות בדרך, ובוחרות באהבה להיות עצמאיות. 

אנחנו מתרגשות להזמין אותך להצטרף לקהילה ולגלות את הבית שהיא עוד תהיה עבורך. ברוכה הבאה!


עריכה: נועה לארה מאיר

גיליון תמחור ומדריך מורחב מתנה

*הצטרפות לרשימת הדיוור של הקהילה