fbpx

סל קניות

לא נמצאו מוצרים בעגלת הקניות.
מיכל פרבר

מיכל פרבר

מראיינת וכותבת תוכן

הדמיות שנראות כמו צילום

צביה בר-אייל היא חברת קהילה והבעלים של "סטודיו-TLAT" להדמיות תלת מימד. יושבת לפני אישה מרשימה, יפה ונבוכה מן המעמד. לא בכל יום נשלחת מישהי לראיין אותה. למעשה, היא מדווחת, זו הפעם הראשונה.

מעיון מקדים בתיק העבודות שלה, באתר האינטרנט ובאינסטגרם, ברור מעבר לכל ספק צביה מוכשרת מאד. הדקדקנות והאסתטיות ניכרים בכל מודל שהיא פרסמה, הם נראים לחלוטין כמו צילום, קמו לתחייה מן הדו מימד לממשי. צביה היא אומנית בתחומה.

ישנם אנשים המביטים בשרטוט ומסוגלים לראות בעיני רוחם את המוצר הסופי. לעומתם, לרובנו אין את היכולת הזו, ולפעמים רק דרך התבוננות בהדמיה תלת-ממדית אנחנו מסוגלים להבין באמת את האופן בו התכנון שלנו יתממש, כמו גם בעיות שעשויות לצוץ.

הדמיית תלת מימד של סטודיו תלת

האפשרות לראות כיצד יראה הפרויקט בסופו של התהליך, נותנת בטחון ללקוח. לא מותירה שום דבר ליד הדמיון או המקרה, ועבור בעלי מקצוע עשויה גם להיות כלי פרסומי ושיווקי רב ערך.

מלבד היכולות האסתטיות והרמה הדקדקנית של הגימורים השונים, מדובר בכלי שיווקי רב עצמה. המשרת אותנו בזיהוי בעיות ופתרונן, לצד חסכון בהוצאות, שעשוי להסתכם גם בעשרות או מאות אלפי שקלים, תלוי פרויקט וטעות.

סלון
בית מיוחד שנראה אמיתי לגמרי

אהבה לאדריכלות כבר מילדות

מאז שצביה זוכרת את עצמה, התלהבה והתפלאה מאדריכלות ובניה, בעיקר מאתרי בניה. הבורות העמוקים עם הקלונסאות ומתהליך בניית הבניינים.
הצד הטכני תמיד היה החלק החזק אצל צביה. אפילו זכור לה מקרה אחד, כילדה, בו לקחה טרנזיטור פעיל , פירקה ובנתה אותו מחדש (היא מספרת בחיוך שלשמחת אביה הטרנזיטור עדיין המשיך לעבוד 😉).
צביה נחשפה פעם ראשונה לתחום האדריכלות בתיכון, לאחר מכן החליטה ללכת ללמוד אדריכלות לאחר סיום השירות הצבא. עבדה כשכירה במשרד אדריכלות, לאחר זמן מה עברה לעבוד שנים רבות כבודקת תוכנה בהייטק.

צביה הקימה משפחה בת שלושה ילדים, וגילתה את האמנות כתחביב. תוך כדי, ובזכות האדריכלות שעדיין משכה אותה, התחילה לעצב הדמיות לחברות מהתחום.

לשלב את התחומים שהכי אוהבת

נפילת האסימון שהובילה אותה לפתוח את העסק היתה קשורה להבנה, שהתלת מימד, אליו התייחסה כתחביב ותחום עניין, משלב בדיוק את שלושת הדברים אותם היא הכי אוהבת וטובה בהם –

 • ידע טכני במחשבים והכרת תוכנות מורכבות
 • הבנה באדריכלות וניסיון בקריאת שרטוטים
 • ובעיקר – הרבה מאוד יצירתיות.
תמונת פרופיל של צביה מחייכת ושיער שלה מתנפנף ברוח
צילום: נטלי שור

משרטוט לתלת מימד

כדי להבין יותר מה צביה עושה, שאלתי אותה על התהליך עצמו, והיא עונה: "הרעיון, הוא לקחת שרטוט דו מימד שאותו הלקוחות הסופיים של הפרויקט/לקוחות פרטיים, לא יודעים לקרוא, ונראה להם כמו סינית, ולהפוך אותו להדמיות פוטו-ריאליסטיות.
כך יוכלו לראות בדיוק את התכנון של האדריכלית/מעצבת ולמנוע אי הבנות. בעצם לצקת את הפן הריאליסטי לדו-ממד".

צביה מספרת שהיא עובדת עם השרטוטים, מפיקה מהם את כל הפרטים בנוסף למשתנים שהלקוחות מבקשים ממנה. כמו תאורה, צבע, טקסטורה ועוד. היא מציינת שאפשר גם להראות כיצד יראה החלל תחת תאורה חמה או קרה, איך זה ישפיע על כל האווירה וכו'."

הדמיית תלת מימד של סלון ובו ספה אפורה כיסא צהוב וכחול כהה פסנתר מחיצה עם חורים מרובעים שונים
ממש נראה כמו צילום

ישנם יתרונות רבים להדמיה בסגנון שצביה עושה:

 • חסכון בזמן העבודה של בעל המקצוע
 • וודאות ובטחון ללקוח (אין ספק איך זה אמור להיראות)
 • חיבור רגשי (הדמיה טובה מפעילה רגש חיובי אצל הלקוח הסופי ומאפשרת לו לחוש ולדמיין את עצמו בבית)
 • ספקים שעובדים מול האדריכלית / מעצבת (למשל נגרים, אנשי גבס וכו') רואים גם הם את התמונה המלאה וכך יש פחות טעויות.
 • התאמות תאורה –אנשים לא מבינים כמה משמעות יש לתאורה על בחירת העיצוב של הבית
 • חומר פרסומי מדהים מבחינה שיווקית (עבור בעל המקצוע)
 • מיצוב גבוה לפתרון – אין ספק שמי שנעזר בהדמיות תלת מימד, כבר ממוצב גבוה יותר מול קהל היעד שלו

להימנע מטעויות של אלפי שקלים

"ישנם אנשים שבוחרים בפתרונות זולים יותר, כמו אפליקציות או הדמיות ברמה נמוכה, בלי להבין שלא מדובר באותו השירות", היא אומרת.

"מעבר לדקדקנות שבהדמיות, הירידה לפרטים עד רמת הידית של הדלת או בדיקת התאורה, איך היא נראית על הריהוט ואופן יצירת אווירה בחלל, מדובר גם בשירות שיכול לתת פתרונות בנושאים הרבה יותר קריטיים.

הדמיית תלת מימד של סלון ובו מצד שמאל ספת דו אפור כהה שתי כורסאות אפור בהיר, שטיח מעוטר מעויינים, ממול שולחן פינת אוכל קטן ועגול עם 2 כיסאות בצבע אפור. מאחור ספרייה גדולה על כל הקיר ושידה מתחתיה
הדמיה יפיפייה וריאליסטית

לפעמים יש טעויות בשרטוטים, אפליקציה לא יכולה לעלות על זה ולא תמיד קולטים את זה דרך שרטוט הדו מימד. לעומת-זאת, בעל מקצוע שזו המומחיות שלו, יכול בהחלט לחסוך ללקוח הסופי עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים."

"לדוגמה, עבדתי על שרטוט שהוגש לי, מאד מרשים ומושקע אבל עם שגיאה קריטית בחישוב. בדו-ממד לא היה פשוט לעלות על זה, אבל כאשר עבדתי על ההדמיה, התברר שהמדרגות הלולייניות מתחברות לתקרה חסומה ולא לקומה השנייה. בזכות ההדמיה, כל הפרויקט נעצר עוד לפני שהתחילו לבנות ולתכנן מחדש. אם הלקוח היה בונה לפי השרטוט, הוא היה מוציא הרבה מאוד כסף מיותר כדי לתקן את התכנון השגוי. רק תחשבי על הסיטואציה הזו, שלא להזכיר השקעה פיזית ונפשית ברעיון שיורד לטמיון."

מקרה נוסף שהיה לצביה לא מזמן, קשור להדמיה שעיצבה לצורך אישור העמדת Food Truck (משאית מזון) במרחב ציבורי מסוים. בזכות ההדמיה שלה, בעל המשאית והעירייה יכלו לתכנן ובהמשך לאשר – את העמדת המשאית במרחב.

גיוון בפרויקטים

מגיעים לצביה לקוחות פרטיים ועסקיים, אבל ללא ספק המיקוד מבחינתה הוא קהל מקצועי: אדריכלים, מעצבים, קבלנים, יזמים, מתווכים שמעוניינים למכור את הנכס בקלות יותר, חברות בניה, עיריות, רשויות מקומיות וכו'.
היא מאוד אוהבת להכיר לקוחות חדשים ותמיד נהנית לאתגר עצמה בפרויקטים מעניינים ויצירתיים.
לא מדובר רק בעיצובי פנים או חוץ, אלא על פתרונות יצירתיים ומגוונים, אסתטיקה לבין עבודה עם תכנות וטכנולוגיות חדשות, הכל בהתאם לצורך.

לשאלתי על עבודה אחרת ומיוחדת שנהנתה ממנה היא עונה: "פרויקט שזכור לי במיוחד קשור לעבודה משותפת עם מעצבת שהעלתה תערוכה בחו"ל והייתה זקוקה לסיוע של מיקומי באנרים (פרסום ממותג) על הקירות.
מדובר על עיצוב שני קירות שיוצרים פינה מעוצבת וכוללים באנרים מודפסים ועימוד מוצרים פיזית על מדפים. ללקוחה היה אתגר לדמיין ולתכנן את התוצאה הסופית בצורה אופטימלית ולארגן את הגדלים של הבאנרים באופן כזה שלא יסתירו את המוצרים על הקירות.
היא למעשה נתקלה במכשול שמנע ממנה להתקדם עם הפרויקט, ודרך ההדמיה – היא הצליחה לפתור ולעצב את הדוכן בתערוכה בצורה מושלמת ממש. הפרויקט הזה היה גם שונה מהפרויקטים הרגילים שלי, גם יצירתי וגם נהניתי מאוד לעבוד מול הלקוחה המדוברת (שילוב מדהים מבחינתי)"

הדמיית חוץ תלת מימד של צביה בר-אייל

ולסיום, כמה שאלות קצרות:

מילה אחת שמתארת מה זה להיות עצמאית עבורך: 

– מרחיב-אופקים

הדבר הכי טוב בלהיות עצמאית בעיניך:

– אני מאד אוהבת את היכולת לנהל את הזמן שלי לפי מה שמתאים לי. כל יום נראה אחרת. אני יכולה לתכנן לוח-זמנים משתנה, לגוון אותו, וליהנות מזמן עבודה ובילוי עם משפחה וחברים.

הדבר הכי מאתגר בלהיות עצמאית עבורך:

– הכי מאתגר מבחינתי זה למצוא לקוחות מדויקים במחיר הנכון עבורי

אפליקציה שאת הכי משתמשת בה בהקשר של העסק:

– אני משתמשת באקסל המסורתי, אבל לאחרונה גיליתי את "Trello", אפליקציה לניהול עצמי עם פתקיות נדבקות (בזכות הכתבה של ענת סרי באתר של עצמאיות מהבטן)

טיפ לעצמאיות בתחילת דרכן:

– להיות עצמאית זה אומנם מאתגר אבל שווה את הכל. אני  ממליצה למי שמתחילה ועודנה מבולבלת לפנות ליעוץ עסקי כדי להבין את התמונה הכוללת . זה יעזור לה לקבל תמיכה והכוונה, לא להרגיש לבד, ולהתמקד במה שחשוב לקידום העסק בלי רעשי הרקע שנמצאים מסביב.

מה היא קהילת עצמאיות מהבטן עבורך?

– מבחינתי הקהילה היא מקום שנמצאות בו המון נשים שמתמודדות עם סיטואציות דומות לשלי. היא מקום בו מבינים אותי ויודעים לחזק ולתת כלים תורמים ומעשירים, ובנוסף בזכות המפגשים שמתקיימים מידי פעם אני יכולה להכיר נשים חדשות ומעניינות.

תמונת פרופיל צביה בר אייל

צביה היא בין הנשים שתוכלו לפגוש בנופש הקהילה הראשון

אפשר לקרוא עוד על צביה באתר שלה או עמוד האינסטגרם

וגם ליצור איתה קשר בטלפון 055-5530133 או במייל studiotlat@gmail.com

2 Responses

 1. מכירה אותה שנים! אכן דקדקנית ומקצוענית ברמה הכי גבוהה שיש. נדהמת כל פעם מחדש מהיכולות שלה להמחיש בצורה מרהיבה כל כך מה שקשה לדמיין לבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גיליון תמחור ומדריך מורחב מתנה

*הצטרפות לרשימת הדיוור של הקהילה